Kis türelmet...

Bejelentkezés

Add meg az e-mail címed, amellyel regisztráltál. Erre a címre megírjuk, hogy hogyan tudsz új jelszót megadni. Ha nem tudod, hogy melyik címedről regisztráltál, írj nekünk: ugyfelszolgalat@network.hu

A jelszavadat elküldtük a megadott email címre.

Remekül sikerült az Arsenal számára az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Premier League) szombati játéknapja. Az "ágyúsok" hazai pályán 2-0-ra nyertek a végig remekül küzdő Wigan ellen, míg a ManchesterUnited Nicolas Anelka találatával kapott ki idegenben a Boltontól.
Hihetetlenül nehezen tartotta otthon a három pontot az Arsenal. A londoniak ellenfele a forduló előtt (és azután is) a kieső helyen tanyázó Wigan Athletic volt, és bizony a 84. percig 0-0 állt az eredményjelző táblán. Érkezett azonban William Gallas és Tomas Rosicky, akiknek találataival az Arsenal végül 2-0-ra nyert.

Természetesen végig fölényben játszott a hazai csapat az Emiratesben rendezett összecsapáson. A londoniak sokkal többet birtokolták a labdát, ám a Wigan játékosai jól állták a sarat.

A szokás szerint rendkívül kombinatív játékot bemutató Arsenal a kapu elé nem igazán tudott eljutni egészen a 22. percig. Ekkor azonban egy szemetgyönyörködtető akció végén Emmanuel Adebayor szerezhette volna meg a vezetést csapatának. A togói jtékos lövését azonban hatalmas bravúrral hárította a vendégek kapusa, Pollitt.

Arról, hogy a hazai szurkolók mégis örömmel kortyolgassák "üdítőiket" a szünetben, arról egy másik mérkőzésen, egy egykori Arsenal-játékos gondoskodott. Az ebben a szezonban igen gyengén szereplő Bolton vendége a Manchester United volt, Ivan Campo 11. percben lekészített labdáját pedig Nicolas Anelka vágta Edwin Van der Sar kapujába.

A második félidőben sokáig úgy tűnt egyik mérkőzésen sem változik az eredmény, ám végül az Arsenal mezőnyfölénye góllá, illetve gólokká érett, míg a Manchester képtelen volt kiegyenlíteni.

A 84. percben egy remek jobb oldali beívelésnél Gallas érkezett a legjobb ütemben, tökéletes fejese pedig végleg megtörte a Wigan ellenállását. A következő percben ráadásul egy amolyan szokásos Arsenal-kontra végén a cseh Rosicky kapufás gólja döntötte el végérvényesen a három pont sorsát.

A másik találkozón a Manchester hiába nyomott, végül kiderült, csak asszisztálni tudott a Bolton idénybeli második győzelméhez.